bootstrap carousel

Shape your future web project with sharp design and refine coded functions.

A névadó

A miskolci Karacs Teréz Középiskolai Kollégium 1985-ben vette fel a kiemelkedő pedagógus nevét.

Karacs Teréz a magyar nevelésügy jelentős alakja, aki 1859-ig 13 éven át Miskolcon- a mai Lévay József Református Gimnázium épülete helyén – jó nevű leánynevelő intézetet tartott fenn, s írásaiban messzemenően síkra szállt az akkori legmodernebb nevelési elvek mellett, így a leánynövendékek emancipált oktatása, képzése is szívügye volt.

Apja Karacs Ferenc a reformkor híres rézmetsző művésze és térképkészítő mestere, akinek pesti házában sűrűn összegyűltek a reformkori ifjak, egy ideig ott lakott Katona József is, s részben náluk írta a Bánk bán-t. Az országban több oktatási-nevelési intézmény viseli Karacs Teréz nevét, de e névnek egyelőre nincs meg az a vonzó nimbusza, amelyet a névadó egyébként – ma már bizonyítottan – megérdemelne. Ezen változtatni, a pozitív értékeket felmutatni, tudatosítani, a kollégium saját arculatát, egyéni jellegét minél teljesebben kialakítani pedagógiai feladatunk fontos része volt maradt.

Címünk

3532. Miskolc,